tezsiz yüksek lisans projesi konu örnekleri

Tezsiz yüksek lisans projesi nedir, konuları neler olabilir, örnekleri, sayfa sayısı, teslim tarihi, süresi ile ilgili tüm bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. Ülkemizde iki şekilde yüksek lisans programlarından mezun olunmaktadır. Bunlardan birincisi, tez hazırlayıp programı tamamlamak. İkincisi ise, proje yazıp mezun olmaktır. Proje hazırlama ile tez yazma arasında fark bulunmasına rağmen ikisinin ortak yönü akademik bilimsel kriterlere göre hazırlanmasıdır.

Tezsiz yüksek lisans projesi hazırlama

Mezuniyet ya da bitirme projesi olarak da bilinmektedir. Proje basamaklarını iyi bilen öğrenci kolayca çalışmasını tamamlayabilir. Proje basamaklarını aşağıda sizinle paylaşmak istiyorum

 • Proje konusunu belirleme
 • Literatür tarama
 • Yazım
 • Yazım kılavuzuna göre düzenleme
 • İntihal raporu ve teslim

Proje hazırlama ile ilgili size birçok dosyayı barındıran klasörü sizinle paylaşmak istiyorum. Proje hazırlama dosyalarına erişmek için tıklayın.

Tezsiz yüksek lisans projesi konuları

Proje konusu bulma bu sürecin en önemli aşamasıdır. Bu aşamada öğrencilerin yanlış yapmaması gerekir. Doğru konu seçmek, kolay hazırlamak demektir. Dikkat edilmesi gereken nokta, kaynağı bol olan konular üzerine eğilmektir.  Peki kolay konuyu nasıl bulacaksınız. Size iki ip ucu vermek istiyorum.

Proje konusu nasıl bulunur

 1. Yöntem : Yazılmış örnek projeleri inceleyin. Benzer konularda hazırlayın. Ufak tefek değiştirerek konunuzu belirleyin. Uygulama yeri varsa bunu değiştirin.
 2. Metot : Ulusal tez merkezi sitesine girin. Bölümünüz ve yazmak istediğiniz alan ile tarama yapın. Listelenenleri bilgisayarınıza indirin. Benzer konuda olanları tespit edin. Konunuzu ve içindekiler listesini kolayca buradan yazabilirsiniz.

Tezsiz proje konusu bulamayan öğrencilere destek olmaktayız.

Tezsiz yüksek lisans projesi örnekleri

Örnek projeleri incelemek önemlidir. Bunun nedeni, fikir vermektir. Ne yapmanız gerektiği konusunda size bir fikir verecektir. Aşağıda tezsiz proje örneklerini inceleyebilirsiniz.

Proje yazım örnekleri

Aşağıda bazı bölümlerin proje yazım örneklerine yer verdik. Her geçen gün daha fazla yazım örneğine yer vermekteyiz.

İşletme tezsiz proje pdf örneği 

İşletme projesi örneği :   En çok yazılan projelerden biri işletmedir. Bu yüzden incelemeniz için pdf örneğini sizinle paylaşmak istedik. İşletme proje konusu bulamayan öğrencilere destek vermekteyiz.

İktisat / Ekonomi örneği

Yazılan projelerin büyük kısmı ekonomi- iktisat üzerinedir. Durum böyle olunca proje örneklerini incelemek isteyen birçok öğrenci var. İktisat – Ekonomi projesi çalışmasını inceleyebilirsiniz.

İnsan Kaynakları projesi örnek

İnsan kaynaklarınde tezsiz YL yapan birçok öğrenci mevcuttur. İnsan kaynakları projesini inceleyebilirsiniz.

Eğitim yönetimi ve denetimi pdf örnekleri

Eğitim yönetimi ve denetimi ile ilgili eğitim alan birçok tezsiz yüksek lisans öğrencisi var. Özellikle eğitimcilerin ve öğretmenlerin ilgi gösterdiği eğitim yönetimi ve denetimi alanda yazılmış örnekleri sizinle paylaşmak istedim.

İş sağlığı ve güvenliği bitirme projesi örneği pdf

Son dönemlerde en çok ilgi çeken programlardan biri iş sağlığı ve güvenliğidir. Lisans bölümlerinden mezun birçok bölümü kabul eden tezsiz iş sağlığı ve güvenliği örneğini inceleyebilirsiniz.

Sağlık yönetimi mezuniyet projesi örneği pdf

Öğrencilerden gelen yoğun talepten sağlık yönetimi ile ilgili birçok projenin hazırlandığını anlamaktayız. Örnekleri kısa sürede burada bulabilirsiniz. Sağlık yönetimi projesini inceleyebilirsiniz.

Aradığınız proje örneğini bulamazsanız sitenin altındaki canlı yardımdan yazın hemen yardımcı olalım.

En çok hangi bölümlerde proje yazılmakta

 • İşletme
 • İktisat – Ekonomi
 • Eğitim yönetimi ve denetimi
 • İş sağlığı ve güvenliği
 • Muhasebe
 • Sağlık yönetimi

En çok hangi üniversite proje yazım örnekleri aranmaktadır

Sitemize gelen aramalara baktığımızda aşağıdaki üniversitelerin daha fazla yer aldığını görmekteyiz.

 • Okan Üniversitesi
 • Ahmet Yesevi Üniversitesi
 • Selçuk
 • Biruni
 • Bahçeşehir
 • Kadir Has
 • Başkent
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi

Tezsiz yüksek lisans projesi süresi

En az 2, maksimum 3 dönemde dersleri verip öğrencilerin projesini yazıp teslim etmeleri gerekir. Zamanında teslim edemeyen öğrencilerin tekrar ücret ödemeleri gerekir. Son dönemde projenin hazırlanıp teslim etmesi zorunludur.

Yazım Kılavuzu

Proje yazım aşamalarından biri yazım kılavuzuna göre dizayn etmektir. Proje düzenlemesi yapmak için öncelikle üniversite, enstitü ya da fakültenize ait yazım kılavuzunu indirin. En başından sonuna kadar yazım kılavuzunda yazan yönergeleri uygulayın. Proje kapağı, dış kapak, iç kapak, içindekiler sayfası, numaralandırma, sayfa ayarları, başlık, yazı fontu, büyüklüğü, kaynakça yazımı. Örnek proje yazım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.Tüm bunların uygulanarak formatlanması zorunludur. Yapamayan öğrenciler bizden destek alabilir.

Proje Sunumu

Proje ile ilgili bazen öğrencilerden power point sunumu istenmektedir. Ana başlıkları sunuma aktarmanız gerekir. Başlık, konu, kısaca giriş, bölümler ve sonuç kısımlarını sunum programında yazmanız gerekir. Tezsiz yl proje sunum hazırlama kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Proje Ödevleri

Bazı üniversitelerde proje ödevi olarak adlandırılır. Ödevten kasıt aslında projenin kendisidir. Tezsiz proje ödevi hazırlama aşamaları yukarıda zikredildiği gibidir.

Tezsiz yüksek lisans projeleri kaç günde yazılır

Normalde öğrencilerin bunu bir dönem içinde yazmaları gerekir. Ancak danışmanlık şirketleri bu süreyi daha kısa zamana düşürür. Bazen 1 ayda, bazen de 2 haftada yazılan projeler olur. 1 haftada yazıp teslim ettiğimiz çalışmalar olmuştur.

Tezsiz yüksek lisans proje ücretleri

Akademik danışmanlık olarak tezsiz öğrencilerine proje hazırlama desteği vermekteyiz. Proje yazımında istenirse a dan z ye destek olmaktayız. Proje ücretleri sabit olmadığından hemen fiyat veremiyoruz. Bunun için öncelikle sayfa sayısı, projenin konusu, teslim süresini bize iletmeniz gerekir.

İntihal Kontrolü ve teslim 

En son aşamada yazılan tezsiz projenin intihal programına sokulması gerekir. İntihal programına sokulan çalışma neticesinde intihal raporu alınır. Bu raporda benzerlik oranı verilir. %20 üzerinde çıkarsa düşürmesi beklenir.

Proje yazım süreci nasıl işliyor

Akademik Danışmanlık süreci işlemesini aşağıda size vermek istiyorum

 • Proje konusunu bize iletmeniz ile süreç başlar. (Konu yoksa biz veriyoruz.)
 • Sayfa sayısı, teslim tarihi, proje yazım kılavuzunu bize iletmeniz gerekli.
 • Ücretlendirmesini 1 saat içinde yapıyoruz
 • Kabul ettiğiniz takdirde bir kısmını alıp, başlıyoruz.
 • Belirli zamanlarda ilerleme yolluyoruz.
 • Size söz verdiğimiz teslim tarihinde tamamını iletiyoruz.
Tezsiz yüksek lisans projesi konuları, örnekleri
Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?