Mba işletme yönetimi projesiMba İşletme Yönetimi Projesi yapmak zorunda olan bir yüksek lisans öğrencisi, projesini nasıl hazırladığı ile ilgili yazısını bizimle paylaştı. Sitemizden destek alarak bilimsel kriterlere uygun proje hazırlama sayesinde zorlanmadan tamamlayarak mezuniyetini hak etmiştir. Mba işletme yönetimi projesi hazırlayan bir çok arkadaşımıza da destek vermekteyiz.

Özel bir üniversitede yüksek lisansımı MBA İşletme Yönetimi üzerine yapmaktaydım. Okul süresi boyunca işletme yönetimi yüksek lisans dersleri büyük bir istek ile takip ederek proje hazırlama dönemine geldim. Danışman hocam üniversite dışında aynı zamanda çalıştığı için işin büyük kısmı bana kalmıştı. Lisans döneminde tez hazırlama çalışması yapmıştım, fakat o zaman çalışmıyor sadece üniversiteye odaklanmıştım.

Mba İşletme Yönetimi Projesi Nasıl Hazırladım

Danışmanım beni çağırıp fazla zaman ayıramayacağını, yalnız dediklerini iyi dinleyip iyi bir çalışma çıkarmam gerektiğini ifade edince, tüm işin bana kaldığını fark ettim. Bir sonraki görüşmeye kadar, neredeyse projenin yarısının tamamlanmasını talep ediyordu. Böylece Mba İşletme Yönetimi Projesi hazırlama bana kaldı.

Proje Konusu

Proje konusu  arayışım internet üzerinden oldu. Kendi sektörüm ile ilgili olursa daha kolay yazacağımı düşündüm ve ilgimi bu alan üzerine yoğunlaştırdım. Araştırmamı yaparken bu site ile karşılaştım.  Proje konusu aradığımı ifade edince, aklımda bir fikir olup olmadığını sordular. Kendi sektörüm ile olursa daha kolay yazacağımı söyledim. 2 saat içinde 3 konuyu mail ile ilettiler. Aslında konuda da mba projemi yazabilirdim.

Literatür taraması

Sonuçta bir tanesi üzerinde yazmaya karar verdim. Literatürde daha önceden bu konu ile ilgili neler çalışılmış araştırmaya başladım. Bu çalışma literatür taraması olarak adlandırılmakta. Aynı konu üzerine yazmamak için daha önce nelerin yapıldığını kaynaklarıyla beraber inceleyip, araştırdığım konuda bunları kullanmam gerektiğini, bunlara yer vermem gerektiğini biliyordum.

Danışmanıma konuyu, konu önerimi ve içindekiler kısmını gönderip ondan onay almak için mail atmadan önce proje danışmanlığı hizmeti veren Serkan Bey’in görüşünü almak istedim. Bir kaç yerde düzeltme işlemi yaptıktan sonra danışmanımdan geri bildirim almak için yolladım. Aynı gün içinde danışmanım gayet iyi gittiğini ve devam etmemi bildiren maili aldım. Mba İşletme Yönetimi Projesi yaptırmak istiyorum diyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Proje yazma aşamalarında proje danışmanlığı hizmeti veren Serkan Bey’den aktif destek aldım. Yaptığım tüm araştırma ve çalışmaları yolladım. İçindekiler kısmına uygun şekilde yazmalarını talep ettim. Çalışmanın her alanında vardım. Neyi nereye koyacaklarını, hangi kaynakçayı nerede kullanmaları gerektiğini söyledim. İstediğim şekilde yazılıp tarafıma yollandı.

Yaklaşık 3 hafta sonra projenin yazım aşaması tamamlandı ve danışmanıma yolladım. Bunu üniversitemizin proje yazım kılavuzuna göre yazmam gerektiğini söyledi. Bunun için de Serkan Bey’den destek aldım. Başlık, alt başlıklar, sayfa numaraları, kenar boşlukları, punto, kaynakça yazımının hepsi kapak dahil hazırlandı. Bu şekilde danışman hocama yolladım. Çok beğendi. En son intihal raporu almak için enstitüye yolladı.

Proje örnekleri, proje konusu nasıl bulunur, tezsiz yüksek lisans projesi makalesini okuyun.

Tamamen özgün yazmama rağmen %32 benzerlik çıktı. Bunun %20 nin altına düşürülmesi gerekiyordu. Neden yüksek çıktığına bakınca, alıntı oranının fazla olduğu belli olmaktaydı. İntihalin düşürülmesi konusunda da Serkan Bey’den akademik destek aldım. Aynı gün içinde formata dokunmadan hazırlayıp teslim ettiler. Danışman hocama tekrar yolladım, 1 saat sonra arayıp projemin onaylandığı bilgisini verdi.

MBA projesi yazmak zorunda olan tüm öğrencilere belirli konularda profesyonel destek almasını öneririm. Bazı arkadaşların zamanı olmadan sene kaybı yaşadıklarını duymaktayım. İyi bir proje danışmanlık hizmeti veren yer ile çalışmaları halinde çok faydasını göreceklerine inanmaktayım.

15 yıldan beri MBA yapan öğrencilere hem ingilizce hem de Türkçe proje hazırlamada akademik destek vermekteyiz. Yukarıda proje yazım sürecini anlatan arkadaşımız bizden nasıl destek aldıysa siz de hizmet alabilirsiniz. İşletme yönetimi MBA tez örnekleri sayfasına bakabilirsiniz

Mba İşletme Yönetimi Projesi destek almak için bizi arayın.

 

Mba İşletme Yönetimi Projesi
Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?