Tez örnekleri, tez hazırlamak zorunda olan ön lisans, lisans,  yüksek lisans, master, MBA, doktora düzeyindeki öğrenciler için önemlidir. Yazılmış tezleri inceleyerek tez nasıl hazırlanır, konu nasıl işlenir, referanslar nasıl gösterilir gibi teknik konuları kolayca öğrenebilirsiniz. Aşağıda tüm detayları bulabilirsiniz. Aradığınız örnekleri bulamadıysanız, sayfanın sonundaki formu doldurabilirsiniz.

tez örnekleri

Nelere dikkat etmelisiniz

Öncelikle araştırmacının konuyu nasıl işlediğine, hipotezini nasıl kanıtladığına ve ikna edici bir dil kullanıp kullanmadığına dikkat edin. Bunun yanında, içindekiler kısmı nasıl oluşturulmuş, giriş kısmı nasıl yazılmış, önsöz, kaynakça, atıflar, sayfa düzeni, başlık, kapak, nitel ya da nicel olup olmadığına bakmanız gerekir.

Tez örnekleri

Lisans, yüksek lisans, master tezi hazırlayacak öğrencilerin öncelikle yazılmış örnekleri incelemeleri gerekir. Bu tez yazacak öğrencilere deneyim, bilgi, beceri düzeylerinde artış sağlayacaktır. Herkesin yaptığı hataları yapmamak için aşağıdaki örneklere göz atın.

Bitirme tez örneği word 

En çok ziyaret edilen dosyalardan biri olan bitirme tez örneğini inceleyebilirsiniz. Lisans öğrencileri mezun olmak için son dönemde tez yazıp teslim eder. Word ve pdf olarak kısa zamanda sayılarını arttıracağız.

Yüksek lisans tez örnekleri

Lisans üstü, master, MBA öğrencileri için bu bölümde incelemek için örnek tezlere ait dosyaları bulabilirsiniz. Yüksek lisans örnek tezi inceleyebilirsiniz. Yüksek lisans 2

Uzmanlık Yeterlilik

Kurumlar çalışanlardan yeterlilik uzmanlık için tez yazmalarını ister. Bu yüzden bir adet uzmanlık yeterlilik tez örneğini sizinle paylaşmak istiyoruz. Uzmanlık tezi indir

İşletme Yüksek lisans word, pdf

İşletme yüksek lisans yapan bir çok öğrenci bulunmaktadır. İşletme tez yazacak öğrencilerin ilk yapmaları gereken yüksek lisans işletme tezlerini incelemek olmalıdır. İşletme yüksek lisans örnek tezini inceleyebilirsiniz.   İşletme lisans üstü 2

İşletme Yönetimi, MBA tez örneği

En çok incelenen örneklerden biri de MBA işletme yönetimidir. İşletme Yönetimi MBA tez örnekleri ne göz atabilirsiniz.

Eğitim Yönetimi ve Denetimi 

Eğitimcilerin rağbet ettiği bölümlerden biri olan eğitim yönetimi ve denetimi bakabilirsiniz. Eğitim yönetimi ile ilgili daha fazla pdf ve word formatınca çalışma eklemek istiyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği

En çok tezin yazıldığı bölümlerden biri de iş sağlığı ve güvenliğidir. Birçok öğrenci, iş sağlığı ve güvenliği tez konusu sormaktadır. Tez ve proje örneklerine burada yer vermekteyiz.  İş sağlığı bitirme çalışması, bir diğer isg projesi için tıklayın.

İncelemeniz gereken tez örnekleri

Not: Aradığınız örnekleri bulamadıysanız, sayfanın altındaki formu doldurabilirsiniz.

İpucu : Yüksek lisans tez örnekleri nasıl bulunur?

Yukarıda verilen listede aradığınız örnekleri bulamazsanız burayı çok dikkatli okuyun ve uygulayın. Bu basit yolla yüzlerce hatta binlercesine ulaşabilirsiniz.

Pdf, word örnek tezler nasıl bulunur

Birçok üniversite öğrencisi ilk kez akademik çalışma yapacağından dolayı bilgi eksikliğine sahiptir. Kısaca tez nasıl yazılır bilmediğinden zaman kaybı yaşamaktadır. Tez yazmak istiyorum diyen öğrencilere önerim bunları incelemeleridir. Bu yüzden tez örneklerini bunları nasıl bulacağınızı anlatmak istiyorum.

Örnek tezleri bulmak için yapmanız gerekenler nelerdir

1-Ulusal tez merkezi sitesine girin. https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/
2-Ana sayfada, tarama terimi bölümüne aramak istediğiniz kelimeyi yazın. İlk önce, tek kelime yazarak arayın. Sonra iki kelime, sonra spesifik arayın.
Örnek, “işletme” yazıldığında 9339,  “bankacılık” arandığında 1856 örnek tezin listelendiğini görebilirsiniz.
3-Sol tarafta kırmızı renkle yazılmış tez no yazan yere tıklayın.
Önünüze açılan pencereden tezin künyesi gelir.
4-İndirme yazan yerin altında pdf ya da doc simgesini görebilirsiniz. Basın ve bilgisayarınıza indirin. Bu şekilde tez örnekleri inceleyebilirsiniz.

Önemli: Word ya da pdf ikonunu göremiyorsanız, izinli olmadığı anlamına gelir. Bir başka tez örneğine geçin.

Tezsiz yüksek lisans öğrencileri proje hazırlar. Ancak, yök tez sitesinden arama yaparak yazılmış tezleri inceleyebilir.

Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. İzledikten sonra beğenirseniz memnun oluruz.

Not: Aradığınız tez örneklerini bulamazsanız sayfanın altında canlı konuşma penceresinden yazabilirsiniz.

Gelen taleplere göre ulusal tez merkezinde arama yaptık. Aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.
Not: Tüm çalışmalar yök tez sitesinden alınmıştır.

Not:  tez nasıl hazırlanır yazısını okuyabilirsiniz.

Tez örnekleri istiyorum

Aşağıdaki formu doldurarak yollayın. Kısa sürede size tez örneklerini yollayalım.

Tez Örnekleri: Tüm bölümler için örnek tezler
Share
Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?