intihal raporuİntihal raporu nasıl alınır en fazla sorulan sorulardan biridir. Tez yazan öğrenciler, teslim etmeden önce fakülteye intihal belgesini sunmaları gerekir. Peki orijinallik belgesi nasıl alınır. Aşağıda size kısaca izah etmek istiyorum.

intihal raporu nasıl alınır

ithenticate programından raporu nasıl alınır üzerinde durmak istiyorum.

İlkönce siteye girmek için şifre ve kullanıcı adını giriyoruz. Sağda üstte ‘Submit a document’ yazan yerin altında aşağıdaki menü bulunur.

Upload a File : Buradan dosya yükleyebilirsiniz.
Zip File Upload : Zip ya da rar olarak yükleme yapabilirsiniz.
Cut & Paste : Bu bölüm kes/kopyala yapmanıziçindir.

İlgili alanı seçtik. Dosya olarak yüklemek istediğimizi varsayalım. Dosyayı seçip upload diyoruz. Program bir süre işlem yapmaya başlıyor. Bir süre beklemeniz gerekecektir. İşlem bitince ekranda %lik kısmın yer aldığı bölüm ortaya çıkar. Üzerine tıklayınca yeni pencere açılacak ve dosya üzerinde detaylı olarak intihalin hangi siteden, yayından, dokümandan yapıldığı detaylı şekilde belirtilmektedir.

Sağ bölümde : Hangi siteden ne kadar kaç kelime, %lik olarak intihal oranı verilir. Sol  kısımda ise, dosya üzerinde alıntı yapılan yerler renklendirilmiş olarak gösterilir.

Pdf çıktısı almak için solda altta printer işaretine basın. Bir süre bekledikten sonra pdf dosyası olarak çıktıyı alabilirsiniz.

intihal raporu ne işe yarar

İntihal belgesini enstitüye, fakülteye vermeniz için gerekli bir belgedir. Bunun yanında oranın yüksek çıkması durumunda intihal oranını düşürmenize yarar.

İntihal raporu almak istiyorum diyen öğrenciler bize whatsapp ya da canlı konuşma penceresinden ulaşabilir.

İntihal düşürme nasıl yapılır

Oranı düşürmek için raporda renkli yerleri azaltmanız gerekir. Bunu, kelimeleri değiştirip, özet yapıp, cümle yapılarını değiştirmeniz gerekir.

 

İntihal raporu nasıl alınır

Bir yanıt yazın

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?