Bu Site Sizi Mezun Eder :)
Ön lisans, lisans, yüksek lisans, master, doktora düzeyindeki öğrencilere üniversite ödevleri, bitirme projesi, mezuniyet tezi hazırlama konularında destek vermekteyiz. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde hizmet vermekteyiz. Tez yazdırma ücretleri için tıklayın

İntihal raporu nasıl alınır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

intihal raporuİntihal raporu nasıl alınır en fazla sorulan sorulardan biridir. Tez yazan öğrenciler, teslim etmeden önce fakülteye intihal belgesini sunmaları gerekir. Peki orijinallik belgesi nasıl alınır. Aşağıda size kısaca izah etmek istiyorum.

intihal raporu nasıl alınır

ithenticate programından raporu nasıl alınır üzerinde durmak istiyorum.

İlkönce siteye girmek için şifre ve kullanıcı adını giriyoruz. Sağda üstte ‘Submit a document’ yazan yerin altında aşağıdaki menü bulunur.

Upload a File : Buradan dosya yükleyebilirsiniz.
Zip File Upload : Zip ya da rar olarak yükleme yapabilirsiniz.
Cut & Paste : Bu bölüm kes/kopyala yapmanıziçindir.

İlgili alanı seçtik. Dosya olarak yüklemek istediğimizi varsayalım. Dosyayı seçip upload diyoruz. Program bir süre işlem yapmaya başlıyor. Bir süre beklemeniz gerekecektir. İşlem bitince ekranda %lik kısmın yer aldığı bölüm ortaya çıkar. Üzerine tıklayınca yeni pencere açılacak ve dosya üzerinde detaylı olarak intihalin hangi siteden, yayından, dokümandan yapıldığı detaylı şekilde belirtilmektedir.

Sağ bölümde : Hangi siteden ne kadar kaç kelime, %lik olarak intihal oranı verilir. Sol  kısımda ise, dosya üzerinde alıntı yapılan yerler renklendirilmiş olarak gösterilir.

Bu yazıyı okuyun  Liderlik konusunda tez, ödev, proje hazırlıyoruz

Pdf çıktısı almak için solda altta printer işaretine basın. Bir süre bekledikten sonra pdf dosyası olarak çıktıyı alabilirsiniz.

intihal raporu ne işe yarar

İntihal belgesini enstitüye, fakülteye vermeniz için gerekli bir belgedir. Bunun yanında oranın yüksek çıkması durumunda intihal oranını düşürmenize yarar.

İntihal raporu almak istiyorum diyen öğrenciler bize whatsapp ya da canlı konuşma penceresinden ulaşabilir.

İntihal düşürme nasıl yapılır

Oranı düşürmek için raporda renkli yerleri azaltmanız gerekir. Bunu, kelimeleri değiştirip, özet yapıp, cümle yapılarını değiştirmeniz gerekir.

 

akademik tez danışmanı

Sitemize gelen taleplerden birini sizinle paylaşmak istiyorum. 

Bu sene üniversiteden mezun olacağım. Tez yazmak gerekiyor. Fakat, tez nasıl yazılır bilmiyorum. Tez yazımında sizden nasıl destek alabiliyorum. Bir de spss analizi konusunda destek veriyor musunuz?

Cevap: 

Birçok öğrenci tez nasıl yazılır bilmiyor. Bu yüzden aşağıdaki linkleri incelemenizi tavsiye ediyorum. Spss analizi için destek veriyoruz. Destek almak için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Bu yazıyı okuyun  Bilgisayar mimarisi
30 Mayıs 2017
7 kez görüntülendi
Share
WhatsApp WhatsApp'tan yazın