En iyi tez hazırlama merkezi
Tez yazım merkezi sitesinden ücretli ve ücretsiz nasıl faydalanabilirsiniz. 20 yıllık deneyimle bizi tercih etmeniz için birçok sebep...
Tıklayın

Tez hazırlama

Tez hazırlama süreciyle eğitim hayatının belli aşamalarında karşı karşıya kalınabilir. Zorlu bir süreç olan bu dönemde mezuniyet için başarılı bir tez hazırlama aşaması ciddi bir önem taşır. Bitirme tezi, yüksek lisans tezi, tezsiz yüksek lisans veya doktora tezi hazırlama gibi farklı çeşitleri bulunan bu bilimsel dokümanların bazı özellikleri taşıması beklenir. Bu özellikleri kısaca sizlerle paylaşalım.

Tez merkezimiz, akademik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Tez Hazırlama Sürecine Nereden Başlamalı?

Öncelikle tez hazırlama aşamasının çok ciddi ve yoğun bir süreç olacağını bilmeniz gerekmektedir. Bu dönem geçmişte tecrübe ettiğiniz ödev hazırlama süreçlerinden çok daha farklı ve bütünsel bir zaman dilimini ifade eder. Çoğu kişi soğukkanlı ve iddialı girdiği bu dönemi hiç istemediği bir şekilde başarısızlıkla sonlandırabilmektedir. Tez ve proje hazırlama sürecinin olmazsa olmazı ve birinci aşaması konunun belirlenmesidir. Tez konularını belirleme işlemi çeşitli prosedürlerle çoğu zaman tez danışmanı eşliğinde yapılmaktadır. Konu belirlerken tez aşamasına giremeyecek, hakkında kaynak bulunmayan veya araştırılması belirsizliklerle dolu konular fazla tercih edilmemelidir. Bu tarz konular ancak daha iddialı dönemlerde ve tez tecrübesi olanlar için doktora döneminde daha olanaklıdır.

Acaba Zamanında Teslim Edebilecek Miyim?

Bu soru neredeyse tez hazırlama sürecine girmiş herkesin aklını meşgul etmektedir. Zamanında bitirebilmek için her gün teziniz ile ilgilenmeniz gerekmektedir. Önceden de belirttiğimiz gibi tez hazırlama konusu uzmanlar tarafından takip edilen, son derece detaylı ve ayrıntıların önem taşıdığı bir süreçtir. Böyle bir süreçte sadece tez ile ilgili teknik dokümanları okumak, hazırlama ve yazım kılavuzlarını incelemek bile tez sahibinin çok ciddi zamanını alacaktır.
Tezsiz yüksek lisans öğrencileri tez hazırlama yerine proje hazırlamakla yükümlü oldukları için, proje konusunu belirlemekten proje yazımına kadar destek olmaktayız.

Kurallar Ne Kadar Önemli?

Tez hazırlama işlemi düz yazı veya herhangi bir araştırma ödevinden çok farklıdır. Kullandığınız kaynaklar ve bu kaynakların tez içerisinde teknik kurallara dikkat edilerek sergilenmesi o tezin başarı unsurları arasında yer almaktadır. Tez yazanlar konuları belirledikten sonra fazla zamanları olmadığından genellikle tez öğrencilerine ciddi zamanlar ayıramazlar. Bu aşamada tez öğrencileri tüm sorulara cevap bulmak için sürekli kılavuzları incelemek zorundadır. Bunun en önemli sebebi tez hazırlama aşamasının sonunda tez jürisi karşısında ciddi bir sınav verilmesi gerekliliğidir. Eğer kurallara uyan bir tez ile jürinin karşısına çıkılırsa bu son derece önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Tez hazirlama merkezi olarak yalnız tez yazan öğrencilere değil aynı zamanda proje hazırlama aşamasında olan yüksek lisans öğrencilerinden gelen proje konusunu belirleme hakkında akademik kadro olarak hizmet vermekteyiz.

Lisans tezleri, yüksek lisans ve doktora tezi hazırlamanın yanında tüm üniversite ödevi hazırlama, proje hazırlama, tez yazan akademik kadro tarafından zamanında teslim etmek suretiyle hizmet vermekteyiz.

Tez hazirlama merkezimiz yüksek lisans tezlerine ayrı bir önem vermektedir. Bitirme tez, yüksek lisans ve doktora konusunda akademik kadro olarak hemen hizmet vermekteyiz.

Lisans tezi ve yüksek lisans tezi için sosyal bilimler, spss veri analizi, spss analiz hizmeti verilir. Uzmanlık tez, master tez, önlisans tez, çeviri hizmeti, sunum hazırlama, tez yazım kılavuzuna göre tez formatlama ve yazım hizmeti vermektedir.

Nitelikli akademik kadro ile yüksek lisans ve doktora tezleri yazılır. Tez ofisleri içinde Ankara tez hazırlama ve danışmanlık merkezi, Ankara tez yazım merkezi olarak hizmet sunmaktadır.

Tez hazırlatmak isteyen değerli öğrencilerimize yüksek lisansta, profesyonel iş ahlakı olan akademik kadromuzdan akılcı çözümler ile akademik yazim, tez proje desteği alabilir. Bunun için ana sayfadan ya da iletişim sayfasından talep formunu doldurabilir, iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir, ayrıca çalışma prensibimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

29 Kasım 2015
339 kez görüntülendi