istanbul tez hazırlamaistanbul tez hazırlama merkezi olarak İstanbul’daki devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerindeki öğrencilere akademik tez hazırlama desteği vermekteyiz. Aslında sadece İstanbul’daki öğrencilere değil, Ankara, İzmir, Antalya ve diğer şehirlerde öğrenim gören lisans, master, lisans üstü ve doktora öğrencilerine yardımcı olmaktayız. Ödev hazırlama, proje yazımı, makale, essay çalışmalarında destek olmaktayız. istanbul tez hazırlama merkezimiz tüm alanlarda size beklentileriniz üstünde akademik çalışma sunmaktadır.

Uzun yıllar tez hazırlama desteği verdiğimiz için birçok öğrencinin tez yazımında aktif görev aldık. Bu yüzden geniş bir deneyime sahibiz. Bizden tez yazım aşamalarında hizmet alan özel üniversitelerin birinde öğrenim gören öğrencimiz aldığı hizmeti bize iletmiş. Siz de okuyabilir, yapmış olduğumuz hizmeti ve kalitesini öğrenci gözüyle okuyabilirsiniz.

İstanbul tez hazırlama

İstanbul’da iyi bir özel üniversitede yüksek lisansımı tamamlama aşamasındaydım. Üniversitedeki zorunlu vermem gereken dersleri tamamlamış sadece tez hazırlama çalışmam kalmıştı. Lisans seviyesinde tez yazmıştım ancak danışman hocamın büyük katkısını gördüğüm için lisans üstünde açıkça zorlanacağımı biliyordum.

Son dönemde tüm öğrenciler nasıl strese giriyorsa ben de gerilmeye başladım. Tezimi yazmam gerekiyor ama tez nasıl yazılır bunu bilmiyordum. Beni aslında düşündüren hem iş hayatı hem de üniversiteydi, fakat son döneme kadar gelmiştim. Üniversitedeki danışmanım mail atarak hafta içinde kendisini ziyaret etmemi istedi. Görüşmeye gittiğimde kendisinin de çalışmam ile yakından ilgileneceğini öğrendim. Benden 1 hafta içinde üç tez konusu bulmamı istedi.

Tez konusunu nasıl buldum

Bir haftam var, 3 tane bulur giderim dedim fakat, son geceye geldiğimde elimde bir tanesi bile yoktu. Hemen internette arama yapmaya başladım. İşletme yüksek lisansı yapmaktaydım ama inanın insan işin içine girdiğinde zorlanıyordu. Surf yaparken odevtezproje.com sitesinden Serkan Bey ile karşılaştım. Kendisi kısa zamanda konu verebileceğini söyledi. 1 saat geçmeden beni arayıp konuların hazır olduğunu ve danışmanıma yollamam gerektiğini söyledi. Bu arada ben de tez örnekleri makalesini okumaktaydım.

İstanbul tez hazırlama merkezinden ilk hizmetimi almış ve süratli şekilde geri dönüş yapmaları beni mutlu etmişti. Danışmanıma konuları yolladığımda içinden birisini seçip bunu yazalım dedi. Aslında her üçü de ilgi alanıma girmekteydi. Araştırması ve yazması benim için keyifli olacaktı. Danışmanım tez öneri formunu yollayıp doldurmamı istedi. Ayrıca, geçici taslak ve geçici kaynakçayı hazırlayıp yollamamı istedi.

Odevtezproje sitesinden Serkan Bey ile iletişime geçip nasıl yapacağım konusunda bilgi aldım. İlk başta bunlar çok zormuş gibi geliyordu, ancak Serkan Bey nasıl olması gerektiğini söyleyince kendim hazırlamaya başladım. Geçici taslağı ve kaynakçayı, öneri formu ile doldurdum ve kontrol etmesi için Serkan Bey’e yolladım. Bazı yerleri düzeltti ve danışman hocama yollamamı istedi.

Literatür taraması

Danışmanım onayladı ve içindekiler bölümünü oluşturup, literatürü tarayıp ve  ilk bölümü yazıp gelmemi istedi. Serkan Bey’den tekrar görüş almam gerekiyordu. İçindekiler listesini birlikte hazırlayacağımızı ancak literatür taramasını önce benim yapmamı eğer zorlanmam halinde kendisinin yardımcı olacağını söyledi. Benim için içindekileri hazırlamak zor değildi, ancak İngilizce literatürü taramak kolay değildi.

İngilizce tez taraması yapabilmek için kütüphaneye gitmem gerekiyordu. Bunun için bir arkadaşım Boğaziçi Üniversitesi’ne gidebileceğimi ve orada araştırma yapabileceğimi söyledi. Bunun için bir hafta sonumu ayırıp Boğaziçi Üniversitesine gittim. İlk başta almadılar ama biraz ısrarcı olunca, girdim. Yaklaşık 8 saat boyunca literatürde neler yazılmış, hangi şekilde işlenmiş bunları araştırdım.

Tüm yazıları, kaynakça, yazar adı ve soyadı bir de kısaca nelerden bahsettiğini not aldım. Bu şekilde elimde birçok kağıt oluştu. Sonra bunları temize geçirdim ve word e aktardım. Önce Serkan Bey’e sonra da danışmanıma yolladım. Herşey yolunda gidiyordu. İlk bölümü yazmış ve tez danışmanımdan onayı almıştım. Danışmanım pozitif biriydi, amacı zorluk çıkarmak uğraştırmak değil, tam tersine yardımcı olmaktı. Ben de onun isteklerini hemen yerine getirerek iyiliğini suistimal etmiyordum. Danışmanım sonuç kısmına kadarki olan yerleri tamamlamamı istedi.

Dediği gibi yaptım ve sonuç kısmına kadar olan bölümleri kendisine yollayıp onay aldım. İstanbul tez hazırlama merkezinden tüm çalışmamı yazdırmıyor gerekli olan kısımlarda danışmanlık desteği alıyordum. Sonuç kısmını da bu şekilde yazıp teslim ettim. Fakat, kaynakça kısmında danışmanım eski kaynakları kullandığımı bunların yerine daha yenileri kullanmam gerektiğini istedi.

Tez yazım kılavuzuna göre düzenleme

Hızlı bir şekilde tekrar kütüphaneye giderek yeni kaynakları topladım. En son aşamada danışmanım üniversitenin tez yazım kılavuzuna göre formatlamamı istedi. Bu konuda da istanbul tez hazırlama merkezinden destek aldım. Serkan Bey aynı gün içinde tezimi yazım kılavuzuna göre düzenleyerek yolladı. Danışmanım tezin son halini inceleyerek beğendi ve enstitüye yollayıp intihal raporunu aldı. Tamamen özgün bir çalışma olmasına rağmen, alıntılarımı fazla yapmamdan dolayı %29 benzerlik çıktı. Bu intihal değildi, çünkü atıflarım ve kaynakçada doğru göstermiştim.

İntihal raporu

İntihal raporuna göre düşürme işlemi için İstanbul tez hazırlama’dan Serkan Bey’i aradım ve kısa sürede benzerliği düşürdü. Bu son halini danışmanıma yolladım tekrar enstitüden rapor aldı ve tezimin onaylandığını söyledi. Bunu duyunca tüm yorgunluğum bir anda geçti. Uzun süreli emek verdiiğim yüksek lisans tezimi tamamlamıştım. istanbul tez hazırlama bu konuda da bana yardımcı olmuştu.

Sonuç 

Sonuç olarak benim durumunda olan öğrencilere gerek duydukları zaman danışmanlık desteği almaları gerektiğini tavsiye ederim. Destek almak suç değil, tezin tamamını yazdırmadığım için içim her zaman rahattı. Zorlandığım yerlerde yardım almıştım. İstanbul tez hazırlama merkezinden Serkan Bey gerek bilgisi, gerek yaklaşımı bakımından son derece iyi birisi. İhtiyaç duymanız halinde çalışmanızı tavsiye ederim.

 

İstanbul’da destek verdiğimiz üniversiteler

 

 • Devlet üniversiteleri
  İstanbul
  İstanbul Teknik
  Boğaziçi
  Mimar Sinan Güzel Sanatlar
  Marmara
  Yıldız Teknik
  Galatasaray
  Türk-Alman
  İstanbul Medeniyet
  Türkiye Sağlık Bilimleri
 • Vakıf üniversiteleri
 • Acıbadem
  Bahçeşehir
  Beykent
  Beykoz
  Bezmiâlem Vakıf
  Biruni
  Doğuş
  Fatih
  Fatih Sultan Mehmet Vakıf
  Gedik
  Haliç
  Işık
  İstanbul 29 Mayıs
  İstanbul Arel
  İstanbul Aydın
  İstanbul Bilgi
  İstanbul Bilim
  İstanbul Gelişim
  İstanbul Esenyurt
  İstanbul Kemerburgaz
  İstanbul Kültür
  İstanbul Medipol
  İstanbul Rumeli
  İstanbul Sabahattin Zaim
  İstanbul Şehir
  İstanbul Ticaret
  Kadir Has
  Koç
  Maltepe
  Nişantaşı
  MEF
  Murat Hüdavendigar
  Okan
  Özyeğin
  Piri Reis
  Sabancı
  Süleyman Şah
  Üsküdar
  Yeditepe
  Yeni Yüzyıl
  Vakıf meslek yüksek okulları
  Avrupa Meslek Yüksekokulu
  Beykoz
  İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu
  Plato Meslek Yüksek Okulu
  İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu
  Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu

 

İstanbul tez hazırlama
Share
Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?